Ogłoszenia

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022r.

 1. Pierwsza Niedziela miesiąca, zamiast kazania, adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w kościele o 16:30, w niedzielę po Sumie. W kaplicy w Malinówce o 17:00, w niedzielę, przed mszą o godz. 10:00. 
 3. Dla dzieci trwa konkurs różańcowy za systematyczne uczęszczanie na nabożeństwa różańcowe. Dzieci zbierają naklejki, na koniec miesiąca otrzymają nagrody. Zachęcam do uczestniczenia w różańcu, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I komunii św. 
 4. W liturgii wspominamy 4 października, św. Franciszka z Asyżu, 5 października św. Faustynę Kowalską, 6 października, I Czw. miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu od 15:30. 7 października NMP Różańcowej. I Piątek miesiąca, od godz. 8:00 odwiedzam chorych i samotnych w domach, spowiedź do godz. 15:45
 5. W sobotę młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania od godz. 9:00-13:00 będzie przeżywała dzień skupienia, który poprowadzą przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym, z parafii NSJ Lublin, pod przewodnictwem ks. Tomasza Kościka – obecność obowiązkowa. 
 6. Ofiary składane na tacę za tydzień, zostaną przeznaczone na misje – Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.
 7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny EXTRA poświęcony Św. Faustynie 12 zł. Niedziela. Zachęcam do czytania.
 8. Czarek i jego Rodzina, bardzo dziękują za ofiary złożone na jego operację. Zebrano 2683zł 10gr. Dziękuję za Waszą wrażliwość i ofiarność. 
 9. Ofiary na kościół: Agnieszka i Artur Biernaccy – 100zł. Bezimiennie na kościół – 100zł. 50zł na cmentarz, bezimiennie na kościół 300zł, Stefan i Elżbieta Wójcik na kościół -100zł.
 10. W tym tygodniu został wyremontowany ołtarz polowy, zdjęto eternit, wymieniono ściany, zachęcam do obejrzenia wykonanych prac. Parafia poniosła tylko koszty zakupu drewna i blachy. Praca została wykonana bezpłatnie. Pracowali: Dariusz Czarnecki, Mariusz Żelechowski, Jerzy Bednarczyk, Jerzy Czarnecki. 
 11. Nadal nie otrzymaliśmy pozwolenia na wymianę podwalin. Zderzenie z bezduszną biurokracją. Pani odpowiedzialna za nasz wniosek, skierowała dokumenty do Urzędu Wojewódzkiego. Starostwo Powiatowe obawia się zawalenia kościoła w czasie wymiany podwalin i najprawdopodobniej, będzie żądało przedstawienia projektu budowlanego na remont kościoła, którego koszty wynoszą ok. 20 tys. zł. W 2006r. Gmina Siedliszcze wpisała kościół w Woli Korybutowej do rejestru zabytków na terenie gminy. W momencie kiedy usiłuję złożyć prośbę o dofinansowanie lub dotację, kościół nie jest zabytkiem. Kiedy próbujemy go remontować, nagle nim się staje. 
 12. W najbliższych dniach Radni będą zbierali ofiary na potrzeby kościoła, mamy 50 tys. długu z remontu plebanii z tamtego roku i ciągle podejmujemy nowe inicjatywy. 
 13. Do kaplicy w Malinówce, zakupiłem nowy komplet obrusów na Adwent i Wielki Post, przygotowuję również nowy Krzyż misyjny. 
 14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Jolanta i Jakub Gołębiowscy z rodziną, sprzątali przed ślubem i zakupili kwiaty.