III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023 r.

1. Trzecia Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym ustanowiona z inicjatywy papieża Franciszka Niedzielą Biblijną. Dziękujemy Bogu za Jago Słowo, które umacnia i ożywia nasze dusze. Postarajmy się w dniu dzisiejszym i najbliższym tygodniu znaleźć czas na lekturę, rozważanie, medytację Pisma Św.
  2. Wczoraj i dzisiaj Babcie i Dziadkowie obchodzą swoje Święto. Składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości życia i zadowolenia z wnuków i prawnuków. Dla zmarłych wypraszamy wieczny pokój.
  3. W kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości. Poprzez modlitwę wypraszajmy dar jedności dla wszystkich wyznawców Chrystusa.
  4. W liturgii wspominamy: 23 stycznia Św. Franciszka Salezego bp. dK. 25 stycznia Nawrócenie Św. Pawła, 26 stycznia Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. 28 stycznia Św. Tomasza z Akwinu prb. dK.
  5. Zapraszam parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery. Zbiórka będzie miała miejsce  do 28 stycznia do godz. 12:00. Zużyty sprzęt przywozimy pod plebanie za bramą wjazdową po prawej stronie przy garażu. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Wschodzie.
  6. Dziękuję jeszcze raz za życzliwe przyjęcie w czasie wizyty duszpasterskiej, za posiłki, za podwożenie i odwożenie, za ofiary na kościół. Jest duża dysproporcja pomiędzy zamożnymi, a żyjącymi skromnie i ubogo. Najtrudniej mają osoby żyjące samotnie, utrzymujące się z renty rolniczej. Wszyscy starają się sobie radzić i mają nadzieję, że będzie lepiej. Z pieniędzy zebranych oddałem 10 tyś długu z remontu plebanii, wymienimy drzwi w kaplicy w Malinówce, wymienimy nagłośnienie w kościele, opłacimy projekt wymiany podwalin.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła: Lena, Magdalena, Piotr Kowalczyk, Żaneta Antczak. Ofiary na kwiaty rodz. Kowalczyków 100 zł, Żaneta Antczak 50 zł. Bóg zapłać
  8. Pogrzeb śp. Marka Kozłowskiego z Woli Tartak w tym tygodniu, data nie ustalona.
  9. Dzieci i młodzież z całej parafii zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.
  10. Intencje Mszalne.
  11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci poświęcony papieżowi Benedyktowi XVI.
  12. Gromnice do nabycia w zakrystii 15 zł.
  13. Parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli, udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Ogłoszenia II Niedziela Zwykła 15.01.2023 r.

1. II Niedziela Zwykła, zgodnie z zapowiedzią ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Gościmy w naszej parafii Zespół Echo. Na każdej Mszy Św. zaśpiewają kolędy. Dziękuję za obecność i przedłużenie radości Bożego Narodzenia. Te podziękowania kieruję na ręce Pana Zenona Macioszek, który zainicjował dzisiejszy występ. Po sumie Zespół zapraszam na poczęstunek na plebanię.
  3. Dziękuję za przyjęcie w czasie Wizyty Duszpasterskiej, za złożone ofiary, życzliwość i miłe rozmowy. Jutro od 8:30 Kolonia Chojeniec, we wtorek od 8:30 Wola Druga od Zalewu, rozpoczęcie od domów przy szosie cycowskiej. Rodziny, które były nieobecne, a pragną przyjąć księdza w swoim domu proszę o indywidualny kontakt.
  4. Pan Bartłomiej Dudek z Brzezin uruchomił tymczasowe nagłośnienie w kościele. Jest nowy wzmacniacz, który będzie służył do czasu wymiany całości nagłośnienia w kościele. Wszystkie prace wykonał gratisowo. Bóg zapłać. Prosi o modlitwę.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła: Natalia Cyfra, Paweł Cyfra, Anna Major. Rodzina Cyfrów złożyła ofiarę na kwiaty 100 zł. Bóg zapłać.
  6. W liturgii wspominamy: 17 stycznia Św. Antoniego pustelnika,19 stycznia Józefa Sebastiana Pelczara bp. 21 stycznia Św. Agnieszki dz. m. 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  7. Zapraszam parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery. Zbiórka będzie miała miejsce od jutra do 28 stycznia do godz. 12:00. Zużyty sprzęt przywozimy pod plebanie za bramą wjazdową po prawej stronie przy garażu. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Wschodzie.
  8. Intencje.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny
  10. Dzieci i młodzież z całej parafii zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  11. Parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże. Dzieciom i młodzieży udanych ferii
    .